Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

- tak nazywa się plenerowa impreza podczas której na pl. Biegańskiego, w niedzielę 3 grudnia, rozbłyśnie nowa świąteczna iluminacja. Jej inauguracji będzie towarzyszyć koncert – najpierw wystąpią w duecie Iga Kozacka i Kamila Dauksz, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Sound`n`Grace, wykonująca m.in. muzykę gospel, soul czy r&b.  

Na scenie pojawi się Święty Mikołaj, który wraz z prezydentem Częstochowy dokona uroczystego włączenia miejskiej iluminacji. Zarówno plac jak i Ratusz zmienią swoje oblicze. Centralnym punktem świątecznej dekoracji będzie oczywiście okazała żywa choinka.

Na pl. Biegańskiego zobaczymy zupełnie nowe świąteczne ozdoby. W ubiegłym roku były to elementy świetlne imitujące dziecięce zabawki – miś, lokomotywa i koń na biegunach. Aby przekonać się, co w tym sezonie ozdobi plac, należy koniecznie przyjść na imprezę ,,Świąteczna Częstochowa”. Zdradzamy jedynie, że na murach Ratusza możemy spodziewać się zimowej projekcji multimedialnej.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji – występu Młodzieży Ofiarnych Serc, świątecznej fotobudki, zabaw dla dzieci (rozbijanie lodowego skarbu czy budowanie sań Mikołaja ze specjalnych klocków), ozdabiania pierników świątecznych, malowania twarzy czy balonowego ZOO.

Oprócz choinki w centralnym punkcie miasta, dwie inne pojawią się na pl. Orląt Lwowskich na Rakowie oraz na Starym Rynku. Z kolei firma ,,Jawo” rozświetli swoimi ozdobami „Dziewczynkę z gołębiami” w III Alei.

Organizatorami ,,Świątecznej Częstochowy” są Urząd Miasta oraz Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater.”  

Szczegółowy program imprezy:

godz. 14.00 – animacje dla dzieci
godz. 15.15 – koncert duetu Igi Kozackiej i Kamili Dauksz
godz. 16.30-17.45 – koncert Sound’n’Grace
w przerwie:
godz. 16.50 – przyjazd świętego Mikołaja
godz. 17.00 – premiera świątecznej iluminacji

zdjęcie: świąteczny wystrój pl. Biegańskiego w zeszłym roku
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.