Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zachęca do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Floriany 2018”. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 lutego. Na strażaków-ochotników czekają atrakcyjne nagrody.


Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

Projekty będą nagradzane w dwóch grupach:
• realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie
• realizowane przez OSP wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).
Inicjatywy będą oceniane w 12 kategoriach:
1. infrastruktura,
2. bezpieczeństwo,
3. ochrona środowiska i ekologia,
4. estetyka przestrzeni publicznej,
5. edukacja,
6. sport, rekreacja i turystyka,
7. kultura i tradycja,
8. aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna,
9. innowacje oraz integracja cyfrowa,
10. współpraca zagraniczna,
11. najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca,
12. Kategoria specjalna – "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Jednostki najaktywniej działające w ramach Programu "RUR" zostaną nagrodzone przez Jurka Owsiaka i Fundację WOŚP podczas Gali wręczenia FLORIANÓW.
Spośród nadesłanych inicjatyw Kapituła Konkursowa, w składzie Waldemar Pawlak, Jurek Owsiak, Czesław Lang, Grzegorz Molewski, prof. Artur Krajewski, gen. brygadier w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, Andrzej Malinowski, Władysław Tabasz oraz Dorota Pardecka, wskaże nominowanych do nagrody, a podczas Gali ogłosi zwycięzców, którzy otrzymają prestiżową statuetkę oraz atrakcyjne nagrody.
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opisu zrealizowanego projektu zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.floriany.pl oraz przesłanie wraz z dokumentacją do końca lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miesięcznik "Strażak", ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem: "FLORIANY".
Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.  
Dodatkowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce konkurs.

Na podstawie informacji ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.