Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza 9 listopada na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”. Tematem będąnowe zasady opłacania składek ZUS.

Anna Prusek-Załoga oraz Agnieszka Chabinowska z częstochowskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń omówią następujące zagadnienia:

1. Aktualne zasady opłacania składek – wprowadzenie do tematu
2. Opłacanie składek po 1 stycznia 2018 r.
3. Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych
4. Informowanie płatników składek o indywidualnym numerze rachunku składkowego
5. Zasady rozliczania wpłat po 1 stycznia 2018 r., rozliczanie wpłat egzekucyjnych, układów ratalnych i odroczeń terminów płatności

Od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorcy będą przekazywać wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. ZUS od razu zaksięguje wpłaty na koncie płatnika, w pierwszej kolejności na najstarszą zaległość. Jeśli płatnik będzie miał zadłużenie, wpłynie to m.in. na jego prawo do zasiłku chorobowego.

Spotkanie, którego tematem będzie „E-składka. Nowe zasady opłacania składek (od 1 stycznia 2018 r.)” odbędzie się 9 listopada w Częstochowskim Parku Przemysłowo Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.
Rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa ok. 2 godzin.

Na spotkanie można się zarejestrować do 8 listopada za pomocą formularza na stronie www.arr.czestochowa.pl w zakładce „Śniadania z przedsiębiorcami”.