Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

- to nazwa programu edukacyjnego, którego celem jest m.in. promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. 8 listopada, w ramach kulminacji kampanii, w ponad 100 szkołach w całej Polsce – także w 5 częstochowskich - uczniowie przygotują klasowe śniadania.

Dzień Śniadanie daje moc jest kulminacją programu, którego najważniejszym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Program jest skierowany do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, rodziców i  nauczycieli. W trakcie tegorocznej edycji, dzieci brały udział w wielu edukacyjnych zabawach, dzięki którym poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.

8 listopada, który ustanowiono w 2007 roku Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania, biorący udział w programie uczniowie przygotują wspólnie zdrowy posiłek, pochwalą się zdobytą wiedzą na temat zdrowego odżywiania.

W Częstochowie śniadania przygotują Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1, Zespół Szkół Specjalnych nr 28 oraz Prywatna Szkoła Podstawowa Sokrates.

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia.
Patronat honorowy nad nim objęli Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.
Szczegóły na stronie https://sniadaniedajemoc.pl/

 

                                                                                            Na podstawie informacji organizatora programu