Rozpoczęły się prace związane z budową bloku komunalnego u zbiegu ulic: Sobieskiego, Pułaskiego i Focha. Powstanie tam 65 mieszkań. Na inwestycję o wartości 8,2 mln zł miasto zdobyło 2,6 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wyłoniona w ubiegłorocznym przetargu firma musiała się wstrzymać z pracami do czasu podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji, o które od dłuższego czasu starało się miasto.
O środki z Funduszu Dopłat, w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego, które realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego, można się starać tylko przed rozpoczęciem robót budowlanych. Finansowa pomoc nie może przekroczyć 35% faktycznie ponoszonych, kwalifikowanych kosztów przedsięwzięcia.

Umowa na dofinansowanie z BGK została podpisana pod koniec stycznia, a wsparcie jakie uzyskało miasto to ponad 2,6 mln zł.

Nowy, czterokondygnacyjny blok stanie wzdłuż ulicy Pułaskiego (z dłuższymi elewacjami skierowanymi na wschód i zachód). W trzech klatkach schodowych zmieści się 65 mieszkań komunalnych (w tym dwa chronione), z czego 34 to mieszkania typu M-2, a 31 - typu M-3.
W budynku będą też m.in. 3 wózkownie-rowerownie i 3  pomieszczenia techniczne. Przed blokiem pojawią się dwa zjazdy indywidualne i 61 miejsc postojowych (w tym dla kierowców niepełnosprawnych). Wykonane zostanie też nowe oświetlenie uliczne. Pomiędzy budynkiem a parkingami, po stronie południowej zlokalizowana zostanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych – o szerokości 120 cm. W pobliżu bloku powstanie też plac gospodarczy z przeznaczeniem na trzepak oraz wiata śmietnikowa, która pomieści sześć kontenerów. Teren wokół bloku zostanie zagospodarowany nową zielenią w postaci krzewów liściastych i iglastych. Będą też nowe trawniki, ławki z oparciem oraz okrągłe, betonowe kosze na śmieci.

Realizacją wartej blisko 8,2 mln zł inwestycji zajmuje się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Blok wraz za zagospodarowaniem terenu ma być gotowy w końcu maja przyszłego roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.