27 lutego wieczorem po raz pierwszy uruchomiono nową instalację sztucznego oświetlenia głównego boiska na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Jupitery kosztem blisko 2,5 mln zł sfinansowano z budżetu miasta, a ich montaż nadzorował Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych UM.

Główna płytę na obiekcie przy ul. Limanowskiego będą oświetlać w czasie zawodów sportowych 152 jupitery stojące na czterech 42-metrowych wielokątnych masztach. Budowę wartego prawie 2,5 miliona zł oświetlenia wykonała wyłoniona w przetargu firma ADA-LIGHT sp. z o.o. na zlecenie Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarskiej I Ligi na własnym stadionie RKS Raków zagra 17 marca z Odrą Opole.
 
Budowa oświetlenia była elementem prac związanych z dostosowaniem obiektu do wymagań PZPN, dotyczących rozgrywek pierwszoligowych. Jeszcze przed rundą jesienną – dzięki dotacji z miejskich środków – na stadionie przeprowadzono wiele innych koniecznych robót modernizacyjnych: m.in. rozbudowano zadaszenie na wschodniej trybunie, zbudowano parking – wraz z ogrodzeniem – oraz bramy wjazdowe, a także wykonano dojazd i zabezpieczenie strefy kibiców gości. Zamontowano również nowe siedziska i plansze informacyjne. Prace te nadzorował administrujący obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

mb

zdjęcia: Leszek Pilichowski


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.