Szkoła Podstawowa nr 47 im. Marii Konopnickiej otrzymała po raz drugi Krajowy Certyfikat "Szkoły promującej zdrowie" .

Wyróżnienie świadczy o tym, że w SP nr 47 realizowane są najwyższe standardy szkoły promującej zdrowie oraz systemowe działania na rzecz zdrowia całej społeczności szkolnej.

-  Jesteśmy jedyną szkołą w Częstochowie i jedną z sześciu w województwie śląskim, która w roku 2017 otrzymała ten prestiżowy certyfikat - mówi Piotr Włoczek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47, która w tym roku jako jedyna z Częstochowy, została przyjęta do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Wyróżnienie odebrał 5 grudnia, wraz z wicedyrektor Anną Rybowicz i szkolnym koordynatorem Agnieszką Leszcz, podczas uroczystości w Warszawskim Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Program Szkoła Promująca Zdrowie jest realizowany w Polsce od 1991 r. Rozpoczął się od 3-letniego projektu pilotażowego (1992-1995), zainicjowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Aktualnie sieci szkół promujących zdrowie istnieją we wszystkich województwach, w niektórych funkcjonują również sieci rejonowe, powiatowe lub miejskie, utworzone w celu ułatwienia koordynacji i skuteczniejszego wspierania szkół. W sumie w Polsce jest ponad 3000 Szkół Promujących Zdrowie.

 

                                              Na podstawie informacji z SP nr 47 oraz ze strony Ośrodka Rozwoju Edukacji