Na terenie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu, związane m.in. z niwelowaniem skutków utrzymującej się zimowej aury. Najbliższy mecz już 31 marca.

W odśnieżaniu płyty boiska przy ul. Limanowskiego biorą udział pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta (w sumie kilkadziesiąt osób).

Rozpoczęcie prac miało związek z planowanym pierwotnie przez Polski Związek Piłki Nożnej - na 25 marca - zaległym meczem Rakowa z Odrą Opole – w Częstochowie.

Ostatecznie jednak PZPN zdecydował, że w tym terminie Odra Opole zagra z GKS Katowice, natomiast najbliższy mecz drużyny Rakowa na własnym stadionie (z Wigrami Suwałki), zaplanowano na 31 marca czyli Wielką Sobotę, o godz. 12.00.

Akcja odśnieżania jest jednak kontynuowana, gdyż - zdaniem MOSiR, który jest administratorem MSP Raków - odśnieżenie płyty zagwarantuje odpowiednią regenerację murawy stadionu przed pierwszym I-ligowym meczem rundy wiosennej w naszym mieście.