Futsalowa reprezentacja Polski wspomagana dopingiem ok. 5400 kibiców pokonała we wtorek w Hali Sportowej Częstochowa 3:1 Gruzję. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej byli pod wrażeniem rekordowo wysokiej frekwencji i atmosfery stworzonej przez kibiców - głównie z naszego miasta i okolic.

Polacy wywalczyli – po dwumeczu z Węgrami – awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, więc towarzyski mecz z Gruzją był elementem przygotowań do tej imprezy.

Dzień wcześniej Polacy zmierzyli się z Gruzinami w Bełchatowie, gdzie wygrali 4:2. W drugim meczu towarzyskim w hali sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie również okazali się lepsi od rywali. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

W pierwszej połowie przewagę miała reprezentacja Gruzji, która oddała w sumie czternaście strzałów przy sześciu Polaków. W bramce czujny był jednak Michał Kałuża i do przerwy kibice nie obejrzeli goli.

Druga część spotkania wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu „biało-czerwonych”. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Sebastian Wojciechowski. Polacy nie zwalniali tempa i w 31. minucie mogli prowadzić 2:0. Michał Kubik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gruzji, który nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później po strzaleTomasza Luteckiego było 2:0. Niedługo później kontaktową bramkę zdobył Arcził Sebiskweradze.

W ostatnich minutach meczu Gruzini zdecydowali się na grę bez bramkarza, z dodatkowym zawodnikiem w polu. Wykorzystał to w 37. minucieMikołaj Zastawnik, który posłał piłkę z dużej odległości do pustej bramki. Więcej goli już nie padło i Polacy po raz drugi pokonali Gruzję.

Polska – Gruzja 3:1 (0:0)

Polska: Michał Kałuża, Norbert Jendruczek – Michał Marek, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Artur Popławski – Michał Kubik, Przemysław Dewucki, Adrian Citko, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Sebastian Wojciechowski.

Gruzja: Zviadi Kupatadze (Tornike Bukia) – Murtaz Kakabadze, Szota Topuria, Irakli Todua, Nikoloz Kurtanidze – Szota Czanukwadze, Zurab Lukava, Nika Zedelaszwili, Levan Kobaidze, Ronald Mateus da Silva, Arcził Sebiskweradze, Gia Nikwaszwili (Nukri Czumburidze).

Na podstawie informacji i z wykorzystaniem zdjęć ze strony Hali Sportowej Częstochowa: hala-czestochowa.pl