Do Parku Lisiniec dotarły pierwsze partie piasku prosto z Łeby. Niebawem pokryje się nim cała plaża miejskiego kąpieliska.

Zgodę na wywiezienie piasku z łebskiej plaży wydał Urząd Morski w Słupsku. Zezwolenie obowiązuje od wczoraj, 16 kwietnia do końca maja. W tym czasie do Częstochowy dotrze prawie 2 tys. m3 naturalnego morskiego piachu, który pokryje miejską plażę warstwą o średniej grubości 30 cm. Dziś do lisinieckiego parku przyjechało 8 pierwszych wywrotek. Kolejne będą sukcesywnie dowozić piasek.

Uzupełnienie miejskiej plaży to jeden z wielu elementów obecnego etapu rewitalizacji Parku Wypoczynkowego Lisiniec, obejmującego m.in. budowę pawilonu usługowego i parkingu, wykonanie kładki nad kanałem, rozbudowę plaży, montaż oświetlenia i monitoringu, czy uzupełnienie elementów małej architektury. Prace potrwają do jesieni, ale z rozbudowanej plaży można będzie korzystać już w sezonie letnim.
- Piasek z Łeby to dodatkowa atrakcja w parku, dzięki której plaża ma mieć bardziej nadmorski klimat, ale
to przecież plaża nad Adriatykiem, a to chyba zobowiązuje - mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. - Cieszę się, że po uzyskaniu pozwolenia z Urzędu Morskiego, wykonawcy udało się sprawnie uruchomić transport, więc efekty rozbudowy plaży już wkrótce powinny być bardziej widoczne.  

Więcej informacji o rewitalizacji:

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=10601


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.