Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

13 kwietnia na Placu Katyńskim odbyły się częstochowskie uroczystości miejskie upamiętniające 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. W tym roku wydarzeniu towarzyszył spektakl teatralny Wojciecha Kołsuta.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od wymownego spektaklu w wykonaniu aktorów teatru częstochowskiego artysty Wojciecha Kołsuta. Po hymnie państwowym uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć poległych w Katyniu. Odprawiona została również modlitwa ekumeniczna w intencji ofiar i apel poległych, po którym przy tablicy memorialnej złożono kwiaty i zapalono znicze.

Organizatorami tegorocznego wydarzenia były: Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Urząd Miasta Częstochowy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.