Nowo wyremontowany Oddział Geriatrii otwarto dziś w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony na III piętrze. Przy okazji oddano też do użytku dwie nowe windy, które zastąpiły stare dźwigi.

W ramach inwestycji wykonano dokumentację projektowo-kosztorysową  oraz roboty budowlane. Przebudowano m.in. funkcje pomieszczeń, wymieniono tynki, posadzki wraz z podłożami, stolarkę okienną i drzwiową, okładziny ścienne wraz z armaturą, instalację elektryczną, sanitarną; zamontowano instalacje niskoprądowe (p.poż. informatyczną, przyzywowa, itp.) wraz z osprzętem i wyposażeniem oraz instalacje gazów medycznych wraz z armaturą i urządzeniami (pompa ssania, sprężarka, itp.); pomalowane sale chorych, gabinety, pomieszczenia pomocnicze i higieniczno – sanitarne.  Całkowity koszt zadania to 1 187 000 zł z czego 1 168 723 to dotacja z budżetu miasta, a 18 643 zł środki własne szpitala.

Ponadto do szpitalaprzy ul. Bony dostarczono i zamontowano dwa dźwigi szpitalne. Zadanie inwestycyjne obejmowało m.in. demontaż istniejących dźwigów, wykonanie prac budowlanych w szybie i maszynowni; wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia szybu i maszynowni; montaż nowych dźwigów; wymianę zasilania elektrycznego z rozdzielni do maszynowni; uruchomienie systemu łączności ze służbami ratowniczymi. Koszt zadania to 476 tys. zł, z czego 468 526 zł to dotacja z budżetu miasta.

W ostatnich latach z miejskich środków zmodernizowano już  część szpitalnych oddziałów (wewnętrzny, chirurgiczny, rehabilitacji, geriatryczny);  kupiono także sprzęt medyczny, m.in. sterylizator, aparaturę RTG i USG, sprzęt urologiczny; doposażono też salę wybudzeń.

Obecny oddział geriatrii przy ul. Bony powstał w grudniu 2015 roku w wyniku adaptacji dawnego oddziału geriatrii i pododdziału wewnętrznego, co spowodowało zwiększenie ilości miejsc  - w sumie 34 miejsca. Na adaptację przekazano wówczas środki finansowe z budżetu miasta w wysokości ok. 292 000 zł, w tym 250 000 zł na modernizację oraz 42 000 zł na zakup łóżek.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.