Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 36 odwiedził policyjny pies Sznupek. Uczył ich, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Podczas spotkania w przedszkolu przy ulicy Kukuczki maluchy, wspólnie z częstochowskimi policjantami oraz psem Sznupkiem, uczyły się zasad bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych – zarówno tym ze światłami, jak i bez świateł. Przedszkolaki poznały wiersz, dzięki któremu zapamiętają, jak przechodzić przez pasy. Każde z dzieci otrzymało również od policjantów, prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz zastępcy przewodniczącego Rady Dzielnicy Północ kamizelki i elementy odblaskowe, klocki oraz słodki upominek.

Akcję pod hasłem „Odblaskowa Częstochowa” zorganizował zarząd terenowy związku NSZZP Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z Urzędem Miasta. Całość służy poprawie bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Cel przedsięwzięcia to wyposażenie wszystkich przedszkolaków i uczniów częstochowskich szkół w elementy odblaskowe. Spotkanie w MP 36 zainaugurowało akcję.