Spotkania z podróżnikami, prezentacje fotografii i eksponatów z egzotycznych zakątków globu – te i inne atrakcje złożą się na 4. festiwal podróżniczy „Za horyzontem”, który 20 i 21 kwietnia odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68. Wstęp wolny.

Częstochowski Festiwal Podróżniczy ,,Za Horyzontem” powstał z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury w 2014 roku. Jest pierwszą w naszym mieście dużą,  regularnie organizowaną imprezą dla amatorów podróżowania. Jej celem jest propagowanie wiedzy o innych kulturach, narodach, egzotycznej przyrodzie – czyli szeroko pojęte przybliżanie świata wszystkim, którzy są go ciekawi. Co roku na wiosnę zaproszenia do MDK-u przyjmują podróżnicy z całej Polski, aby opowiadać o swoich wojażach. W poprzednich edycjach byli to m.in. kapitan Krzysztof Baranowski czy Arkady Paweł Fiedler. Przez dwa dni – oprócz prelekcji zaproszonych gości – na chętnych czekają wystawy fotografii z podróży czy unikatowych eksponatów z odległych miejsc, a także koncerty, filmy oraz konkursy.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Arek Pawełek – podróżnik, żeglarz, nurek i alpinista. W programie znajdą się także prezentacje dotyczące m.in. Sahary, Sudanu, Kuby czy Alaski. Na zakończenie festiwalu publiczność obejrzy film „W objęciach węża” z 2015 roku w reżyserii Ciro Guerry – niecodzienny, odbywający się na dwóch planach czasowych film drogi o podróży przez Amazonię w poszukiwaniu świętej rośliny, yakruny.

Udział we wszystkich wydarzeniach  festiwalu ,,Za horyzontem” jest bezpłatny.

Szczegóły programu na plakacie poniżej, a informacje na temat całej oferty Miejskiego Domu Kultury można znaleźć na stronie http://www.mdk.czest.pl


mb
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.