Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents. Częstochowie do znalezienia się na trasie koncertowego autobusu zabrakło dosłownie jednego głosu.

W głosowaniu udział brało dziesięć miast: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Siedem z nich będzie gościć u siebie rapera. Zainteresowanie głosowaniem było ogromne. Podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tysięcy głosów! Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Tuż za nim uplasował się Szczecin (28063), a pierwszą trójkę zamyka Tarnów, na który oddano 28061 głosów.

Choć zażarta walka o głosy trwała do samego końca, niestety Częstochowa nie znalazła się w gronie 7 miast, do których przyjedzie muzyczny autobus z popularnym raperem na pokładzie. Słupsk, który znalazł się na siódmym miejscu i tym samym jako ostatni dołączył na mapę trasy, uzyskał tyle samo głosów, co Częstochowa, która zakończyła głosowanie na ósmym miejscu. Zgodnie z regulaminem, w sytuacji, gdy na koniec głosowania dwa miasta uzyskają taką samą liczbę głosów, do finalnej siódemki miast dostaje się to, na które ostatni głos został dodany najwcześniej. Tak było w przypadku Słupska. Za sprawą tego ostatniego szczęśliwego głosu, znalazł się on na trasie Red Bull Music Presents: Quebonafide.

Do tej pory Częstochowa aż pięciokrotnie znajdowała się na trasie przejazdu muzycznego autobusu, niejednokrotnie zwyciężając całą rywalizację. Podczas poprzednich edycji akcji, dzięki głosowaniu internatów, w Częstochowie zagrali: Natalia Nykiel, Pezet, Brodka, projekt Wspólna Scena i Dawid Podsiadło.

WYNIKI TEGOROCZNEGO GŁOSOWANIA:

  1. Piotrków Tryb. - 28086 głosów

  2. Szczecin - 28063 głosów

  3. Tarnów - 28061 głosów

  4. Sosnowiec - 28056 głosów

  5. Radom - 28052 głosów

  6. Bydgoszcz - 28050 głosów

  7. Słupsk - 28044 głosów

  8. Częstochowa - 28044 głosów

  9. Elbląg - 4630 głosów

  10. Toruń - 3100 głosów

fot. Wojciech Koziara