Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W weekend, 3 i 4 lutego, w Akademickim Centrum Kultury i Sportu przy alei Armii Krajowej 23 odbędzie się Wystawa i Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich. Otwarcie o godz. 10.00.  

Wydarzenie połączy walory wystawowe z edukacyjnymi – z jednej strony może być swego rodzaju lekcją geologii, geografii, chemii czy nauki o środowisku, a z drugiej – okazją do pozyskania nowych okazów do własnej kolekcji czy ozdób wykonanych z różnego typu kamieni.

Goście będą mogli zapoznać się z minerałami pochodzącymi niejednokrotnie z najodleglejszych zakątków świata – zarówno z tymi, które mają jedynie wartość mineralogiczno-kolekcjonerską, jak i tymi będącymi surowcem do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich.

Przewidziane są również zajęcia dla dzieci, pokaz płukania złota czy lekcja geologii pod hasłem „Bogactwo świata minerałów” w sali audiowizualnej ACKiS.

Organizatorami imprezy są Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, F.H.U. „REMI” oraz ,,Markowe Srebro”.

W załączniku – plakat reklamujący imprezę.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.