Zwiedzanie siedziby MPK i przejazd autobusem - to marzenia dwóch chłopców, które spełniły się dzięki częstochowskiemu przewoźnikowi.

Tomek (7 lat) i Fabian (6 lat), miłośnicy miejskiego transportu napisali listy, w których poprosili o spełnienie marzeń - zwiedzenie zajezdni, przejazd autobusem w towarzystwie zawodowego kierowcy oraz poznanie osób odpowiedzialnych za komunikację w mieście.

Listy stały się inspiracją do zorganizowania spotkania z przedstawicielami MPK, wpisującego się w promocję komunikacji miejskiej wśród najmłodszych.

Gospodarze podziękowali chłopcom za odwagę i napisanie listów, przypomnieli także o zaletach codziennego korzystania z transportu publicznego oraz o akcji  społecznej dedykowanej szkołom - ,,Akademia młodego pasażera", która zostanie wznowiona po feriach.

Z chłopcami i ich opiekunami spotkał się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, prezes MPK Mariusz Sikora i jego zastępca Robert Madej.

Oczywiście najważniejszym punktem wizyty w MPK była przejażdżka autobusem po terenie zajezdni w towarzystwie zawodowego kierowcy, a później krótkie zwiedzanie nowoczesnej hali przeznaczonej do obsługi autobusów. Chłopcy przeszli jeszcze do dyspozytorni, gdzie zobaczyli jak wygląda nadzór nad kursującymi pojazdami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.