16 lutego, o godz. 19.00 w Galerii Jurajskiej, odbędzie koncert walentynkowy „Miłość jak z nut” w wykonaniu muzyków z Filharmonii Częstochowskiej. Wstęp wolny.

Podczas godzinnego koncertu muzycy zagrają specjalnie zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną ballady i popowe piosenki o miłości.

Pod batutą Justyny Maj, usłyszymy m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej.

Koncerty filharmoników w galeriach handlowych nie są już dziś absolutną rzadkością. W centrach handlowych grali m.in. Filharmonicy Berlińscy, Filharmonia Kopenhaska, Orkiestra Symfoniczna z Detroit, Orkiestra Symfoniczna z Sarajewa, Orkiestra Symfoniczna z Nairobi czy Orkiestra Symfoniczna z Vallès. Także w Galerii Jurajskiej – już w latach 2010-2013 - regularnie odbywały się poranki symfoniczne organizowane wspólnie z Filharmonią Częstochowską.

W plenerze Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, mogliśmy usłyszeć także m.in. podczas 25. Dni Częstochowy, na placu Biegańskiego. Muzycy wystąpili wtedy wraz z grupą Vołosi, prezentując utwory z gatunku muzyki klastycznej i rockowej. 

 

                                                            Na podstawie inf. z Galerii Jurajskiej i Filharmonii Częstochowskiej


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.