Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Miasto ogłosiło dwa przetargi, pisemny i w formie licytacji na wynajem w sumie 49 miejskich lokali użytkowych i 7 garaży. Ustna przetarg dotyczy lokali w tzw. Kamienicy Kupieckiej, na inne lokale można składać pisemne oferty.   

Ustny przetarg w formie licytacji dotyczy trzech wolnych obecnie lokali użytkowych położonych w ścisłym centrum miasta przy alei Najświętszej Maryi Panny 24:

- na parterze, o pow. 40, 21 m²,
- na I piętrze, o pow. 25,50 m², i piwnicy o pow. 30,40 m²
- na II piętrze, o pow. 63,2 m²,

Do wynajęcia w drodze przetargu pisemnego, jest 46 lokali użytkowych i 7 garaży w różnych dzielnicach miasta.
Wśród nich znajdują się m.in. lokale przy ulicach Bardowskiego, Bienia, Dekabrystów, Gaczkowskiego, Krakowskiej, Nowowiejskiego, Ogrodowej czy Warszawskiej oraz przy alei Niepodległości, alei Pokoju i alei Wolności.

Stawka czynszu za 1 m²  jest uzależniona od  lokalizacji, wielkości powierzchni użytkowej czy atrakcyjności pomieszczenia. W przypadku lokali użytkowych waha się od 4 do 30 zł, natomiast jeśli chodzi o garaże jest to kwota od 4 do 8 zł.

Oba przetargi będą rozstrzygane 14 lutego, w Urzędzie Miasta, ul. Śląska 11/13 (sala 108). Pełny wykaz lokali oraz szczegóły przetargu można znaleźć na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy:

https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1157060/przetarg-nieograniczony-na-wynajem-lokali-uzytkowych-licytacja

https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1157059/przetarg-nieograniczony-na-wynajem-lokali-uzytkowych-i-garazy-pisemny

Bliższych informacji o lokalach, jak również warunkach przetargu i najmu lokali udziela ZGM TBS Sp. z o.o. – Dział Eksploatacji pok. nr 3 tel. 34 368-24-61 wew. 55 lub 44, a także Biuro Gospodarki Lokalowej i Usług Komunalnych Urzędu Miasta Częstochowy pok. nr 319 tel. 34 370-75-19, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.