Najmłodsi częstochowianie udekorowali choinki na Starym Mieście i Placu Orląt Lwowskich. Impreza to część akcji „Jasne, że święty Mikołaj”, służącej spełnianiu marzeń dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Przedszkolaki i uczniowie częstochowskich szkół dekorowali drzewka bombkami oraz przygotowanymi przez siebie ozdobami. Zabawie na Placu Orląt Lwowskich towarzyszyły również występy artystyczne w wykonaniu dzieci oraz wysyłanie do nieba baloników ze świątecznymi życzeniami (do każdego z listów dołączony był specjalny klucz z informacją dla darczyńców, jak można zrealizować marzenie).

Przedświąteczne wydarzenie to część akcji, która została zainspirowana dwa lata temu, kiedy do Częstochowy przyfrunął, przyczepiony do balonika, list od czeskiej dziewczynki Eliški. W treści listu znajdowały się życzenia dotyczące upragnionych prezentów. Dziewczynka wysłała list do „Jezuska”, bo w Czechach to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o prezenty.

W Częstochowie również są dzieci, które potrzebują wsparcia. Ich marzenia mogą spełnić wszyscy chętni. Aby to zrobić, należy pobrać list ze strony www.fdr.com.pl/mikolaj/ (lub odebrać osobiście w siedzibie Fundacji dla Rozwoju, ul. Kościuszki 13.), skompletować zamówienie i dostarczyć paczkę do organizatora, najpóźniej do 11 grudnia.

Akcja swój finał będzie miała 16 grudnia. Tego dnia Korowód Świętego Mikołaja, wraz z barwnym orszakiem przejedzie ulicami miasta. Na każdym z przystanków będą czekały świąteczne atrakcje dla rodzin. Korowód zakończy się zimowym piknikiem świątecznym na placu Orląt Lwowskich, podczas którego przewidziano wspólne zabawy, poczęstunek i konkurs, w którym do wygrania będą choinki. Tego dnia zostaną także wręczone dzieciom paczki skompletowane przez darczyńców.

Organizatorem akcji jest Fundacja dla Rozwoju z partnerami: MOPS, MPK, ZGM „TBS”, Rada Dzielnicy Raków. Honorowy patronat nad nią objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.