30 kwietnia o godz. 19.00 OPK „Gaude Mater” zaprasza na koncert braci Oleś – Marcina i Bartłomieja – z Piotrem Orzechowskim, znanym lepiej jako Pianohooligan. Usłyszymy muzykę Joe Zawinula z albumu, który trio właśnie przygotowuje.

Po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i bardzo dobrze przyjętej płycie ,,Shadows”, bracia zapraszają do współpracy utalentowanego, wybitnego pianistę młodego pokolenia – Piotra Orzechowskiego vel Pianohooligan, zwycięzcę O!lśnienia 2017 w kategorii muzyka poważna. Nagrodę otrzymał za płytę ,,24 Preludes & Improvisations”, jak napisano w uzasadnieniu „za odwagę, wirtuozerię, talent i błyskotliwość w łączenia jazzu z klasyką”.

Prapremierowy koncert obejmuje materiał z przygotowanego albumu z muzyką zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty Joe Zawinula, który zasłynął jako kompozytor i lider Weather Report –  jednego z najsłynniejszych zespołów jazzowych wszech czasów.

Przypadający 30 kwietnia Międzynarodowy Dzień Jazzu to święto ustanowione 7 lat temu przez UNESCO. Data powiązana jest z obchodzonym w kwietniu w USA miesiącem jazzu. Święto jest okazją, aby docenić wybitnych przedstawicieli tego gatunku oraz ukazać jazz jako twórczość przynoszącą radość i satysfakcję zarówno wykonawcom jak i publiczności.  

Bilety w cenie 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu) oraz 100zł (pakiet 4 biletów w przedsprzedaży) dostępne są w siedzibie OPK Gaude Mater przy ul. Dąbrowskiego 1.

na podst. informacji z OPK Gaude Mater, mb


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.