Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz częstochowskich organizacji pożytku publicznego. Czas corocznych rozliczeń upływa ostatniego kwietnia.

Trwa okres w którym można składać rozliczenia PIT-ów za 2017 rok. Podobnie jak w ubiegłych latach, podatnicy mogą zdecydować o przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP).

Procedura jest niezwykle prosta i co ważne - nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Po wyliczeniu podatku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) należy wpisać nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dana organizacja.

"Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017"  znajduje się TUTAJ oraz w załączniku.

Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

W jaki sposób przekazać 1%? To bardzo proste! Wystarczą 3 kroki. Instrukcja znajduje się TUTAJ

Na liście częstochowskich OPP uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego znalazło się 75 organizacji z siedzibą zarządu głównego w Częstochowie oraz 5 organizacji OPP z siedzibą swego oddziału w Częstochowie.

Poprzez przekazanie części podatku można wspomóc działalność organizacji m.in. w dziedzinie pomocy społecznej, ochrony zdrowia, nauki czy kultury.

Suma środków przekazanych z odpisów 1% częstochowskim organizacjom w 2016 roku to ponad 1,4 mln zł.

PROGRAM DO ROZLICZENIA

W tym roku swój PIT można rozliczyć za pomocą programu, który zawiera wykaz częstochowskich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017. Program dostępny jest w wersji on-line lub w wersji instalacyjnej.

Wersja online: https://pit-format-online.pl/2017/ff371b3229e34af0ca7c20724c357806660d498e

Wersja instalacyjna: http://pity-format.pl/2017/138_umwc

Więcej informacji:

http://ngo.czestochowa.pl/page/555,zostaw-1-podatku-w-czestochowie.html

http://ngo.czestochowa.pl/page/527,przekaz-1-.html