Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Tym razem w dziesięciu minutach zmieściliśmy wyniki ankiety satysfakcji z obsługi w Urzędzie Miasta, szanse na samodzielność dla osób z niepełnosprawnościami, a na koniec – zapraszamy, aby zajrzeć pod czułki i skrzydełka egzotycznych stworzeń w naszym muzeum.   

Na początku ,,Kuriera” jest nam bardzo miło i przyjemnie, bo w ostatnim jak dotąd badaniu satysfakcji z jakości obsługi w Urzędzie Miasta okazało się, że urzędnicy są zdecydowanie ,,przodem do klienta”. Dowiemy się przy okazji, za co dokładnie częstochowianki i częstochowianie wystawili swojemu urzędowi najwyższe noty.

,,Przodem do klienta” są także pracownice i pracownicy klubokawiarni Alternatywa 21, gdzie działa zatrudniająca osoby z niepełnosprawnościami spółdzielnia socjalna fundacji ,,Oczami Brata”. Jako że Częstochowie przypadło wyróżnienie w konkursie ,,Samorząd równych szans”, jest okazja, aby zajrzeć do lokalu na ul. Mielczarskiego. Prowadzący ,,Kuriera” odwiedza też tzw. mieszkanie treningowe, w którym trenuje się … samodzielność. A to ona jest przecież ostatecznym celem wsparcia, jakiego miasto – z pomocą organizacji pozarządowych – udziela osobom z niepełnosprawnościami.

Na koniec o zlocie owadów w naszym muzeum. I to nie byle jakich, bo takie jak te prezentowane w Ratuszu spod łóżka czy zza szafy raczej nam nie wyjdą. Bez obaw – największe i najciekawsze chrząszcze i motyle świata nie będą się nam narzucać, bo nieruchomo czekają na ciekawskich w gablotach. O prezentowanych okazach oraz kluczu, według którego zostały rozwieszone na ścianach Ratusza, opowiada Ewa Kaczmarzyk z Muzeum Częstochowskiego.  

Z marcowym wydaniem ,,Kuriera” można zapoznać się TUTAJ.  

mb