Kolejni rodzice dzieci urodzonych w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro odebrali wózki ofiarowane przez częstochowską firmę Deltim.

Rodzice dwojga dzieci, które jako pierwsze urodziły się w tym roku, odebrali wózki podczas spotkania z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem, jego zastępcą Andrzejem Szewińskim oraz współwłaścicielem firmy Deltim - Piotrem Machurą. Nowe wózki typu gondola + spacerówka trafiły do rodziców chłopca i dziewczynki.

W 2018 roku oczekiwane są narodziny jeszcze 11 dzieci (w tym 1 ciąża bliźniacza). Najprawdopodobniej wkrótce na świat przyjdzie 6 chłopców i 5 dziewczynek (w kilku przypadkach płeć nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona).

Od 2012 roku, kiedy zaczęto w Częstochowie realizować program dofinansowania zabiegów in vitro, na świat przyszło już 25 dzieci (13 dziewczynek i 12 chłopców). Podczas pierwszej edycji, realizowanej w latach 2012 - 2014 urodziło się 12 dzieci (6 dziewczynek i 6 chłopców), a w wyniku drugiej (2015 – 2017) – na razie trzynaścioro (w tym dwie pary bliźniąt). Od roku 2018 program ma trzecią edycję. Na jego realizację w tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 150 tys. zł dla 30 chętnych par (te środki już są zaangażowane w umowy z realizatorami programu). Ponieważ zainteresowanie udziałem okazało się większe (złożono 52 wnioski), rozważane jest przesunięcie dodatkowych środków na ten cel, tak, aby z dofinansowania mogli skorzystać wszyscy ci, którzy będą kwalifikować się do programu.

W tym roku, podobnie jak podczas dwóch pierwszych edycji, dla każdej pary, która doczekała się dziecka, firma Deltim przekazuje nieodpłatnie wózki.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.