Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W niedzielę 4 lutego o godz. 16.00 Muzeum Częstochowskie zaprasza na spotkanie z dr. Mariuszem Kolmasiakiem związane z wystawą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Celem prezentacji eksponatów jest przybliżenie życia i działalności Józefa Piłsudskiego oraz historii Polski.

Wystawa, została zorganizowana w oparciu o kolekcję środowiska  piłsudczyków, na którą składają się: przedwojenne zdjęcia, pocztówki, portrety, periodyki, książki, dokumenty, figurki, plakiety, odznaczenia, przypinki, biżuteria patriotyczna, monety, znaczki pocztowe, bibeloty. Jest czynna od listopada ub. roku.

4 lutego Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie poświęconej wielkiemu Polakowi w cenie biletu wstępu do Muzeum.
Warto przypomnieć, że rok 2017 był rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, a w tym roku będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości.

Więcej informacji:

http://www.muzeumczestochowa.pl/inne/oprowadzanie-kuratorskie-spotkanie-z-dr-mariuszem-kolmasiakiem-na-wystawie-jozef-pilsudski-zycie-smierc-kultratusz4-lutego-2018/


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.