Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Już 4 grudnia wszyscy chętni będą mogli spełnić marzenia dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Wcześniej do wspólnego ubierania choinek na Starym Mieście i Rakowie, które zainauguruje akcję "Jasne, że święty Mikołaj" zaprasza Fundacja dla Rozwoju.

Akcja została zainspirowana listem, który dwa lata temu przyfrunął do Częstochowy zaczepiony do balonika. Przebył ponad 300 km z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech i zawierał życzenia czeskiej dziewczynki Eliški dotyczące  upragnionych prezentów. Dziewczynka wysłała list do „Jezuska”, bo w Czechach to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o prezenty.

Organizatorzy znaleźli w Częstochowie potrzebujące wsparcia dzieciaki, które napisały listy z życzeniami do Mikołaja.
Aby spełnić ich marzenia należy pobrać list ze stronywww.fdr.com.pl/mikolaj/ (lub odebrać osobiście w siedzibie Fundacji dla Rozwoju, ul. Kościuszki 13.), skompletować zamówienie i dostarczyć paczkę do organizatora, najpóźniej do 11 grudnia.

W poniedziałek, 4 grudnia dzieci z częstochowskich szkół wspólnie ubiorą świąteczne drzewka. O 10.00 akcja wystartuje na Starym Rynku, a o 11.00 na placu Orląt Lwowskich, gdzie ubieranie choinek będzie połączone z wysyłaniem do nieba baloników z dziecięcymi życzeniami. Do każdego z nich będzie dołączony specjalny klucz z informacją dla darczyńców, jak można zrealizować marzenia zawarte w listach. Tego dnia zostanie także przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania będą ubrane choinki - wystarczy dokończyć hasło „Lubię święta w Częstochowie, bo...” .

Akcja swój finał będzie miała 16 grudnia. Tego dnia Korowód Świętego Mikołaja,wraz z barwnym orszakiem przejedzie ulicami miasta. Na każdym z przystanków  będą czekały świąteczne atrakcje dla rodzin.  Korowód zakończy sięzimowym piknikiem świątecznym na placu Orląt Lwowskich, podczas którego przewidziano wspólne zabawy, poczęstunek i konkurs, w którym do wygrania będą choinki. Tego dnia zostaną także wręczone dzieciom paczki skompletowane przez darczyńców.

Organizatorem akcji jest Fundacja dla Rozwoju, a  partnerami  MOPS w Częstochowie, MPK w Częstochowie Sp. z o.o. , ZGM „TBS” w Częstochowie sp. z o.o., Rada Dzielnicy Raków. Honorowy patronat nad nią objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Na podstawie informacji organizatora


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.