19 marca na placu Biegańskiego odbędą się obchody imienin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Początek uroczystości o godzinie 11.05.

Podczas uroczystości delegacje tradycyjnie złożą kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć akompaniament orkiestry z Dźbowa i recytacja artystyczna uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Po spotkaniu na placu Biegańskiego zgromadzeni przejdą do Ratusza Miejskiego, gdzie odbędzie się prelekcja Mariusza Kolmasiaka „Józef Piłsudski i jego związki z Belwederem”.

Organizatorami miejskich obchodów są: Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy, Urząd Miasta Częstochowy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.