Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W najbliższą sobotę, 24 marca o godzinie 20.30 zgaś światło i przyłącz się do akcji na rzecz naszej planety.

24 marca, o godz. 20.30 organizacja ekologiczna WWF jak co roku zaprasza osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę, aby tym samym zamanifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”.

24 marca 2018 r. o godz. 20.30 na całym świecie symbolicznie - na 60 minut - zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów architektonicznych oraz światło w domach osób, które zdeklarowały udział w akcji. Przyłączyła się do nich - podobnie jak w latach ubiegłych – Częstochowa.

W tym roku w Częstochowie zostanie wyłączone oświetlenie w następujących miejscach:

  • Ratusz Miejski,
  • Miejskie Korty Tenisowe / Miejska Ślizgawka,
  • Pływalnia Kryta przy Al. Niepodległości,
  • Camping „Oleńka”,
  • Pływalnia Letnia przy ul. Sobieskiego,
  • Sala Sportowa „Częstochowianka”,
  • w 90% zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Dąbrowskiego 58/64 i obiektu Sztucznego Lodowiska przy ul. Boya Żeleńskiego 4 oraz  oświetlenie Placu Biegańskiego.

Zachęcamy również mieszkańców naszego miasta o włączenie się do wydarzenia poprzez  zgaszenie światła w swoim domu, więcej informacji można znaleźć na stronie www.godzinadlaziemi.pl

Proekologiczna akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach.

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. W tym roku 24 marca na całym świecie o 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W tym roku w Polsce światła zgasną dla Puszczy Karpackiej.

Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzkich. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

Puszcza Karpacka, skrywa swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. Mimo niekwestionowanych walorów przyrodniczych i turystycznych powołanie parku narodowego przeciąga się, a przyroda ulega ciągłej degradacji. Dlatego Fundacja WWF Polska wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze domagają się przyspieszenia prac nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego.

Z wykorzystaniem informacji WWF


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.