Hasło „Jurajskie nastroje” było tematem przewodnim „Otwartych Mistrzostw Jury w Fotografowaniu. Fotosprint 2017”. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 osób.

Zadaniem uczestników było oddanie dwóch zdjęć (wybranych spośród wszystkich zrobionych podczas zawodów), nawiązujących tematycznie do głównego tematu konkursu (który do momentu startu był tajemnicą). Na realizację zadania uczestnicy mieli 6 godzin. Całość rozpoczęła się na rynku w Olsztynie, a zakończyła w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie. Po zakończeniu rywalizacji, prace (publicznie, na zasadzie warsztatów) oceniali jurorzy: Jacek Bonecki – fotografik, wykładowca fotografii, podróżnik, dziennikarz i filmowiec, m.in. od parunastu lat fotografuje Rajd Dakar i Arkadiusz Ławrywianiec – Prezes Śląskiego Okręgu ZPAF, fotoreporter, wykładowca fotografii.

Finaliści konkursu:

Julia Zasada – Rędziny

Mateusz Marczak – Turek

Jacek Fafrowicz – Częstochowa

Kacper Pyka – Blachownia

Przemysław Skoczylas – Częstochowa

Magdalena Michalak – Częstochowa

Magdalena Krawczyk – Częstochowa

Zwycięzcy konkursu:

1 miejsce: Julia Zasada – Rędziny

2 miejsce: Magdalena Krawczyk – Częstochowa

3 miejsce: Kacper Pyka – Blachownia

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu była „Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.