Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W oficjalnej nazwie częstochowskiego Włókniarza pojawi się nowa firma. 8 stycznia klub podpisał umowę z tegorocznym sponsorem tytularnym.

Umowa pomiędzy Włókniarzem i firmą forBET została podpisana w siedzibie klubu przy ulicy Olsztyńskiej, w obecności władz miasta, zarządu obu spółek oraz dziennikarzy. Podjęcie współpracy oznacza, że w sezonie 2018 częstochowski klub będzie nosił nazwę forBET Włókniarz Częstochowa.

- Firma forBET już w ubiegłym sezonie wspierała nasz klub. Współpraca układała się bardzo dobrze, dzięki czemu firma została naszym nowym sponsorem tytularnym. Podpisaliśmy umowę na najbliższy sezon, ale myślę, że spełnimy pokładane w nas oczekiwania marketingowe i sportowe, aby przedłużyć umowę na następny rok – mówił prezes Włókniarza Michał Świącik.

Nowa umowa zakłada prezentację logo firmy na strojach, motocyklach i banerach klubowych. Nazwa forBET pojawi się również w mediach społecznościowych Włókniarza, będzie też prezentowana w specjalnej strefie rozrywki na terenie stadionu Arena Częstochowa.

- Zakładam, że obie strony dużo nam tym zyskają. Jesteśmy marką bukmacherską, która rozwija się bardzo dynamicznie, również dzięki wspieraniu żużla. Jeśli współpraca będzie nam się układać podobnie jak w minionym sezonie, to zapewniam, że zostaniemy z Włókniarzem na kolejne lata – podkreślił prezes forBET Robert Grzeszczyk.

Przypomnijmy, że w 2018 roku na promocję Częstochowy poprzez sport żużlowy, w budżecie miasta zarezerwowano rekordowe 3,5 mln zł – to o milion więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. W przetargu na te środki może startować Włókniarz Częstochowa.

- Wszystko robimy z myślą o tych, którzy przychodzą na mecze i kibicują. Najbardziej stabilnym, ale też wymagającym sponsorem są kibice. Jeżeli będą na stadionie, będą brać aktywny udział w życiu klubu i mocno wspierać drużynę, to będzie wspaniała atmosfera i dodatkowa motywacja dla naszych zawodników. Wszystkie formy wsparcia klubu są ważne i przyczynią się – w co wierzę – do sukcesów Włókniarza – zaznacza prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Oprócz nowego sponsora, Włókniarz pozyskał też inną, ważną dla siebie i swoich zawodników wartość. Po 20 latach przerwy, do klubu powrócił trener Marek Cieślak, którzy kojarzony jest z największymi sukcesami polskiego speedwaya. Z częstochowskimi Lwami będzie współpracował co najmniej przez dwa lata.

łs