Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

17 listopada o godz. 18.00 w Ratuszu poznamy wyniki 12. edycji miejskiego konkursu fotograficznego. Zostanie też otwarta pokonkursowa wystawa. 

Celem „Klimatów” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy i jej okolic. Zamiarem organizatora jest zebranie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Uczestnicy zostali zaproszeni do odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość po terenach należących kiedyś do województwa częstochowskiego i do odkrycia na nowo licznych miejsc godnych uwagi i utrwalenia, wpisanych zarówno w przestrzeń miejską, jak i w pobliskie jurajskie krajobrazy. Mile widziane było niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

W Jury tegorocznej edycji znaleźli się fotograficy i fotoreporterzy Bartek Barczyk, Andrzej Grygiel, Chris Niedenthal, Wojciech Prażmowski, a miasto reprezentował Juliusz Sętowski. 

Po zapoznaniu się z 324 pracami 80 autorów, Jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 32 prace 21 autorów. Są to Sebastian Adamus, Wojciech Domagała, Dariusz Gawroński, Beata Jakubas, Justyna Janus, Damian Jończyk, Piotr Kras, Marcin Klimczak, Łukasz Kolewiński, Ewelina Kołodziejska-Hajkowicz, Katarzyna Krajewska, Łukasz Łata, Bartosz Mielczarek, Kamil Pawlik, Marcin Ptak, Przemysław Skoczylas, Grzegorz Skowronek, Maciek Skowronek, Łukasz Stacherczak, Marcin Szczygieł i Mateusz Zakłada.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Wydział Kultury i Promocji UM. ,,Klimaty Częstochowy” organizuje też Muzeum Częstochowskie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.