Spektakl „Efekt” Teatru Mickiewicza zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Efekt” Lucy Prebble to opowieść o miłości w czasach depresyjnych… - Ta historia przywołuje skojarzenia z „Rokiem 1984" Orwella, „Nowym wspaniałym światem" Huxleya i filmem „Zakochany bez pamięci".  To taka futurystyka, która czai się już za rogiem – mówi Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.

Przemysł farmaceutyczny i środowisko lekarskie pozwalają sobie na kreowanie nowej rzeczywistości - egzystencji pełnej kontroli oraz manipulacji. Młodzi ludzie zrzekają się praw do decydowania o sobie, swoich uczuciach i emocjach. Nie wiedzą, którędy dotrzeć do prawdy i istnieniu. Powoli zatraca się granica między prawdą a fikcją. Czynniki zewnętrzne przejmują totalną władzę nad człowiekiem. Świat zwariował?

Spektakl zostanie zaprezentowany w programie XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, którego organizatorem jest Teatr Nowy w Zabrzu i Miasto Zabrze. Pokaz spektaklu odbędzie się w najbliższy czwartek 19 października w Teatrze Nowym w Zabrzu.

A w Teatrze w Częstochowie „Efekt”  można zobaczyć w środę 18 października o godz. 18.00, kolejny pokaz 15 listopada 2017 roku.