Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W jego trakcie wręczono również certyfikaty laureatom konkursów „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”.

Podczas spotkania prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podziękował częstochowskim pracownikom socjalnym za ich zaangażowanie w pracę z osobami potrzebującymi oraz wręczył im wyróżnienia. Dla wszystkich przybyłych wystąpili podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego PSZCZÓŁKI prowadzonej przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

- Wasza praca to nie tylko doraźna pomoc potrzebującym, ale też budowanie odpowiednich relacji, czy stałe motywowanie podopiecznych. To wymaga ogromnej empatii, cierpliwości i zaangażowania. Tego poświęcenia nie da się przecenić – mówił prezydent.

Spotkanie było również okazją do wręczenia Certyfikatów Prezydenta Miasta Częstochowy zwycięzcom konkursów „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” oraz „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”. Konkursy służą promocji miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością lub rodziców z dziećmi, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Częstochowy.

WYNIKI KONKURSÓW

Certyfikaty Prezydenta Miasta Częstochowy w roku 2017 „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”:

  • w kategorii II miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki - Filharmonia Częstochowska

  • w kategorii III obiekty handlowo-usługowe (restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele) - Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21”

  • w kategorii IV - placówki oświatowe mamy dwóch laureatów:

Zespół Szkół Specjalnych Nr 28 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „PINOKIO”

Certyfikaty Prezydenta Miasta Częstochowy w roku 2017 „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”:

  • w kategorii II miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki - Pływalnia Kryta „Sienkiewicz Częstochowa”

  • w kategorii II miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki - Filia nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr W. Biegańskiego


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.