5 grudnia o godz. 11.05 na pl. Biegańskiego rozpoczną się miejskie obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 10.45 na pl. Biegańskiego. Rozpoczęcie oficjalnych uroczystości przed pomnikiem Marszałka zaplanowano na godz. 11.05. O godz. 11.30 uczestnicy przejdą do sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego, gdzie Mariusz Kolmasiak wygłosi wykład zatytułowany ,,Kolebka Wielkości. Zułów, miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego”. Uroczystości powinny zakończyć się o godz. 12.30.

Józef Piłsudski to jedna z najwybitniejszych postaci polskiej historii – twórca Legionów Polskich, pierwszy Marszałek Polski, naczelny wódz Armii Polskiej, Naczelnik Państwa, premier. W ogromnej mierze dzięki jego determinacji po 123 latach niewoli możliwe stało się odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Organizatorami obchodów są: Urząd Miasta Częstochowy, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP Oddział w Częstochowie oraz Zespół Szkół Technicznych i Szkoła Podstawowa nr 19.

 mb

na zdjęciu: obchody rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego w 2016 roku


 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.