Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do I wojny światowej”. Towarzyszyła mu promocja książki.

Publikacja pt.„Częstochowa 1826-1914” pod redakcją zastępcy prezydenta Ryszarda Stefaniaka i dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Rafała Piotrowskiego zawiera artykuły – także uczniów - przedstawione podczas konferencji naukowej odbywającej się w ramach projektu. Znalazły się w niej historie ludzi i wydarzeń związanych z naszym miastem i regionem. 

Promocję książki, która odbyła się 29 listopada, będącą jednocześnie zakończeniem projektu, uświetnił występ Teatru Kuferek pt. „Ach aleje, aleje”, z udziałem uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 48, który opowiadał historię częstochowian mieszkających w starej kamienicy.

Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do I wojny światowej” to kontynuacja projektów edukacyjnych „Częstochowianie w marszu do Niepodległej”, „Częstochowianie w czasie II wojny światowej”, „Częstochowa w czasie XX-lecia międzywojennego”. Jego organizatorzy to Urząd Miasta Częstochowy, Akademia im. Jana Długosza, Muzeum Częstochowskie, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie , Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Gastronomicznych im. Marii Curie – Skłodowskiej, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego, I LO im. Juliusza Słowackiego, V LO im. Adama Mickiewicza, VI LO im. Jarosława Dąbrowskiego, Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej, Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja, Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki, Szkoła Podstawowa nr 21 im. ks. S. Konarskiego, Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhoffa, Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.