Starosta Częstochowski Krzysztof Smela oraz Prezydent Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie Tadeusz Szymanek zapraszają na Regionalną Konferencję pt. „Wpływ odpadów i opakowań na środowisko naturalne – szanse i perspektywy związane z zagospodarowaniem odpadów oraz ich wykorzystaniem do produkcji energii"., która odbędzie się w piątek 20 października 2017 r. o godz. 10:00  w sali  nr 32 w Starostwie Powiatowym w Częstochowie, przy ul. Sobieskiego 9.

Program Konferencji:


10.00 – 10.30    Rejestracja uczestników.

10.30 – 10.50  Powitanie uczestników i otwarcie konferencji: - Krzysztof Smela – Starosta Częstochowski, Tadeusz Szymanek – Prezydent Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

10.50 – 11.10  Finansowanie zadań z zakresu gospodarki odpadami i ochrony powierzchni ziemi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) – Barbara Malkowska – przedstawiciel WFOŚiGW w Katowicach.

11.10 – 11.30 Biowęgiel odpowiedzią na problemy zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji – dr hab. inż. Katarzyna Wystalska, profesor Politechniki Częstochowskiej.

11.30 – 11.50Zagospodarowanie i termiczne przetwarzanie odpadów    – Krzysztof Picheta – przedstawiciel branży przetwarzania i zagospodarowywania odpadów.

11.50 – 12.20Rola i znaczenie opakowań oraz ich wpływ na środowisko   – Jakub Tyczkowski – Prezes Organizacji Odzysku Opakowań  w Warszawie,– Wacław Wasiak – Dyrektor Biura Polskiej Izby Opakowań w Warszawie.

12.20 – 12.40Proces produkcji paliw alternatywnych w zakładzie przetwarzającym odpady Rafał Chybiorz – Prezes Zarządu Kapadora sp. z .o.o.

12.40 – 13.00Dyskusja.

13.00Podsumowanie i zakończenie konferencji.
 
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.