W dniach 11 -14 kwietnia w naszym powiecie przebywała delegacja z powiatu bodeńskiego, której przewodniczył  Dyrektor Pionu Finansowego Starostwa Bodeńskiego pan Uwe Hermanns.

W skład delegacji wchodzili naczelnicy wydziałów starostwa:    Dominik Männle - skarbnik,  Harald Betting - budowa i utrzymanie nieruchomości powiatowych, Tobias Gähr – budowa dróg, Stefan Stoeßel – gospodarka odpadami oraz  Thomas Hilbert – szkoły powiatowe. Skład delegacji odzwierciedla tematykę rozmów. Tak więc tym razem nasi goście interesowali się przede wszystkim konstrukcją naszego budżetu, inwestycjami jakie prowadzi powiat, budownictwem energooszczędnym w naszym kraju oraz gospodarką odpadami. Z naszymi gośćmi spotkał się Zarząd Powiatu a następnie udaliśmy się do CzPK w miejscowości Sobuczyna w Gminie Poczesna. W godzinach popołudniowych nasi goście zwiedzili klasztor na Jasnej Górze. Następnego dnia udaliśmy się do Koniecpola gdzie członkom delegacji pokazaliśmy nowy budynek garażowo-warsztatowy Powiatowego Zarządu Dróg. W Bogumiłku nasi goście mogli zobaczyć nowo wybudowaną salę sportową a następnie zrealizowaną przy wsparciu środków Unii Europejskiej nowa pracownię żywieniowa w Zespole Szkół w Złotym Potoku. Tam goście zostali poczęstowani obiadem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności i możliwości nowej pracowni.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.