Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa
O pozytywnych i negatywnych skutkach budowy autostrad dyskutowano wczoraj (17 kwietnia) w częstochowskim starostwie podczas konferencji „Wpływ budowy autostrad i dróg ekspresowych na środowisko oraz rozwój społeczno-gospodarczy terenów przyległych - wyzwanie dla gmin powiatu częstochowskiego w związku z budową autostrady A-1”.
Prelegentami konferencji byli:  prof. dr hab. Tomasz Komornicki – kierownik Zakładu Przestrzennego Zagospodarowania Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i członkowie jego zespołu naukowego - prof. dr hab. Krzysztof Błażejczyk., prof. dr hab. Marek Degórski, prof. dr hab. Jerzy Solon, dr hab. Piotr Rosik (prof. PAN), dr Rafał Wiśniewski.

W oparciu o przeprowadzone wcześniej badania omówili oni zagadnienia związane z m.in. z wpływem autostrad i dróg ekspresowych na środowisko i jakość życia, na poziom zanieczyszczeń powietrza i gleby, na klimat akustyczny, na dostępność przestrzenną obszarów przyległych, na rozwój gospodarczy i sytuację społeczną obszarów przyległych, na zmiany rozkładu ruchu i bezpieczeństwo drogowe.
Konferencję otworzył i powitał gości starosta częstochowski Krzysztof Smela. Władze powiatu reprezentowali także wicestarosta Henryk Kasiura, członek Zarządu Powiatu Leonard Smolarski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Marian Stępień oraz sekretarz powiatu Leonard Krawczyk i skarbnik Krzysztof Toczko. Obecni byli również radni powiatowi z przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Kubatem na czele, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, samorządowcy z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego oraz miasta Częstochowy.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.