Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziły młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Podczas spotkania opowiadały o trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Swoją uwagę skupiły na przepisach ruchu drogowego, które w szczególny sposób dotyczą młodych kierowców.

Głównym celem spotkania z uczniami szkoły średniej było ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków wśród młodych kierowców. Młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie wysłuchała pogadanki, którą przygotowały dla nich st. sierż. Zuzanna Barwaniec i st. sierż. Beata Witos. Była to doskonała okazja do propagowania wśród przyszłych kierowców zasad bezpiecznej jazdy i zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjantki przekazały młodzieży wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowania na drogach. Zwracały także uwagę na problem pijanych kierowców, brawury i „krótkowzroczności” za kierownicą oraz wynikającej z tego liczby wypadków.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.