W minioną sobotę na ulicach Częstochowy w centrum miasta odbyły się wyścigi samochodowe, które zabezpieczali policjanci z częstochowskiej drogówki na czele z Naczelnikami Ruchu Drogowego. Impreza była również kolejną okazją do przekazania mieszkańcom Częstochowy opasek odblaskowych, które pomogą być lepiej widocznym na drogach.

W sobotę na ulicach Częstochowy w centrum miasta odbyła się impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy - wyścigi samochodowe o Puchar Prezydenta Częstochowy. Była to pierwsza taka impreza. Nad bezpieczeństwem mieszkańców, a także bezpieczeństwem samych uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie wspierani i koordynowani przez swoich naczelników nadkom. Grażynę Dudek oraz st.asp. Sebastiana Tyras. W zabezpieczeniu pomagali również funkcjonariusze Straży Miejskiej a także służby porządkowe. Zabezpieczenie przebiegło bez incydentów i bez zakłóceń.

W trakcie imprezy policjanci, którzy na codzień zajmują się profilaktyką ruchu drogowego przekazali mieszkańcom Częstochowy opaski odblaskowe, tak aby byli lepiej widoczni i bezpieczni na drogach. Opaski zostały przekazane przez WORD w Częstochowie.