Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 1 w Kościelcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący iveco daily z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. 33-latek jadący busem zmarł w szpitalu. Śledczy ustalają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Dzisiaj około 6.30 oficer dyżurny częstochowskiej komendy otrzymał zgłoszenie zdarzenia, do którego doszło w Kościelcu, na drodze krajowej nr 1. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadące w stronę Katowic iveco z niewyjaśnionej jeszcze przyczyny uderzyło w tył poprzedzającego go dafa. Kierujący busem został przetransportowany do szpitala. Niestety, mimo starań lekarzy, 33-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego zmarł. Badanie kierującego ciężarówką wykazało, że był trzeźwy. Śledczy, wspólnie z prokuratorem wyjaśniają przyczyny tego tragicznego wypadku.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich: zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Niezwykle istotne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków, które są czasami wyjątkowo zdradliwe. Należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Tylko taka jazda spowoduje, że prowadzący pojazd cało dotrze do celu.