Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowska policja ostrzega przed oszustwami podczas zakupów w internecie. Oszuści na portalu OLX oferują do sprzedaży różne przedmioty, które oddadzą za darmo. Wystarczy zalogować się na konto fikcyjnej firmy kurierskiej i pieniądze znikają z naszego konta. Warto więc ustrzec się przed oszustami stosując policyjne rady.

Częstochowska policja ostrzega przed oszustwami podczas zakupów w internecie. W ostatnim czasie przestępcy wpadli na nową metodę oszustw. Na portalu aukcyjnym OLX oferują do sprzedaży różne przedmioty np. klocki, wiertarki, które przekażą bezpłatnie. Jedynym warunkiem jaki należy  zrobić jest  zalogowanie sie na konto fikcyjnej firmy kurierskiej i podanie swoich danych osobowych. Link do firmy kurierskiej podpisany jest nazwą firmy DHL. Po dokonanej rejstracji, po pewnym czasie z naszego konta bankowego znikają pieniądze.Taką metodą już dwóch mieszkańców powiatu częstochowskiego dało się oszukać. W ten sposób stracili kilkaset złotych.

Pamiętaj, że  oszuści mogą czekać na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej nabytej rzeczy.

RADY ABY USTRZEC SIĘ PRZED OSZUSTAMI
- Bądź ostrożny przy zawieraniu transakcji przez Internet.
- Uważaj na "superokazje". 
- Jeśli chcesz wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat.
- Chroń swoje dane osobowe i hasła dostępowe.  - Pamiętaj, że zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z obsługą portalu aukcyjnego.

Gdy już padłeś ofiarą przestępstwa:
- Poinformuj jak najszybciej administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu.
- Zachowaj wszystkie dokumenty związane z transakcją tj. dowód przelewu na konto bankowe, korespondencję mailową itp.
- Zgłoś się wraz z powyższymi dokumentami do najbliższej w Twoim miejscu zamieszkania jednostki Policji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.