Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 78 Rocznicę Zbrodni Katyńskich. W uroczystościach uczestniczyły delegacje władz miasta, służb mundurowych oraz przedstawiciele szkół. Na Placu Katyńskim Komendant Miejski Policji w Częstochowie złożył wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową "Dęby Pamięci".

Dzisiaj o godz. 10:00 na Placu Katyńskim w Częstochowie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające poległych częstochowian, związanych z bolesną historią Katynia i krwawymi wydarzeniami okresu II wojny światowej. Obchody rozpoczął spektakl teatralny Wojciecha Kołsuta. Organizatorem był Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Urząd Miasta Częstochowy. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Dla uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskich zapalone zostały znicze przy pamiątkowych dębach oraz złożone kwiaty przez przedstawicieli służb mundurowych, władz miasta. Komendat Miejski Policji w Częstochowie mł.insp. Dariusz Atłasik wspólnie z przedstawicielem Straży Pożarnej złożyli wiązankę przy tablicy pamiątkowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.