Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła śledztwo, prowadzone w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Częstochowie w dniu 27 maja 2017 roku. Miało ono polegać na nieprawidłowym przeprowadzeniu czynności związanych z zatrzymaniem obywatela Austrii oraz nieudzieleniu mu pomocy w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i tym samym nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Podstawą umorzenia jest brak znamion przestępstwa.

Przedstawiamy Państwu komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach pani Marty Zawady-Dybek, dotyczący umorzenia śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez mundurowych z Komisariatu Policji I w Częstochowie w dniu 27 maja 2017 roku. Zdarzenie to wzbudziło w ubiegłym roku ogromne zainteresowanie mediów. Niektóre z nich zamieściły krzywdzącą dla policjantów wersję, sugerującą rzekome nieetyczne zachowanie funkcjonariuszy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.