Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” częstochowscy kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w swoich samochodach. Mundurowi tłumaczyli uczestnikom akcji, jak ważna jest w okresie jesienno-zimowym dobra widoczność na drodze. Policjanci rozdawali też odblaskowe kamizelki i opaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wpływ na bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od samych kierowców. Od umiejętności oraz doświadczenia osoby, która zasiądzie za kierownicą oraz od jej stanu psychofizycznego. Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym duży wpływ ma także stan techniczny pojazdów. Wielu kierowców pamięta o tym, że trzeba przetrzeć reflektory, gdy są brudne lub wymienić żarówki w przypadku ich przepalenia. Niewielu pamięta jednak o tym, że trzeba również ustawić światła pod odpowiednim kątem. W okresie jesienno-zimowym często przez złe ustawienie świateł można spowodować oślepienie innych uczestników ruchu albo zbyt późno dostrzec pieszego lub przeszkodę na drodze.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” częstochowscy kierowcy mogli w minioną sobotę zrobić darmowy przegląd prawidłowego ustawienia świateł samochodów. Diagności ze Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego w Częstochowie sprawdzali, w jakim stanie znajdują się światła aut.

  • „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Częstochowie
  • „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Częstochowie
  • „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Częstochowie

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 12.74 MB