Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 29-latka, który od grudnia ubiegłego roku ukrywał się przed policją. Mężczyzna ma na swoim koncie zarzuty włamań i kradzieży rozbójniczych. Trafił na najbliższe 5 lat i 2 miesiące do więzienia. Jego los podzieliła 19-latka, która ukrywała się przed policją od stycznia. Ona natomiast znana jest śledczym z licznych kradzieży. Kobieta ma do odsiadki 1,5 roku.

W miniony czwartek kryminalni z komisariatu I wpadli na trop 29-latka, znanego im z kryminalnej przeszłości. Mężczyzna skutecznie ukrywał się od grudnia ubiegłego roku. Wpadł, gdy robił zakupy w jednym ze sklepów w centrum miasta. Jak się okazało zatrzymany ma na swoim koncie między innymi włamania i kradzieże rozbójnicze, a sąd zadecydował, że najbliższe 5 lat i 2 miesiące spędzi za kratkami.

Tego samego dnia śledczy z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali 19-latkę, skazaną na karę odbycia 1,5 roku pozbawienia wolności. Kobieta ukrywała się od stycznia. Na widok policjantów, którzy namierzyli ją na chodniku przy ulicy Kopernika, zaczęła uciekać. Została jednak szybko zatrzymana i odwieziona do aresztu.