Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowscy policjanci czuwali w sylwestrową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz wszystkich osób witających Nowy Rok na Placu Biegańskiego. Zorganizowana tam impreza minęła spokojnie, nie odnotowano żadnych incydentów mogących zakłócić jej przebieg. W weekend nie doszło też do żadnego wypadku.

Sylwestrowa noc w Częstochowie upłynęła spokojnie. Nad bezpieczeństwem osób bawiących się na Placu Biegańskiego czuwało łącznie 34 policjantów, zarówno funkcjonariuszy umundurowanych, w tym z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Dodatkowo 12 policjantów dbało o bezpieczny przebieg imprezy na Placu Orląt Lwowskich. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów mogących zakłócić przebieg sylwestrowej zabawy.

Spokojnie było też na częstochowskich drogach. 30 grudnia doszło do 13 kolizji, 31 grudnia do 10, a w Nowy Rok do 9. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. 3 kierowców wybrało się w trasę pod wpływem alkoholu.