Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 45-latka, który podczas interwencji ruszył w ich kierunku z nożem. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, a sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oficer dyżurny z komisariatu II w Częstochowie otrzymał zgłoszenie interwencji domowej w jednym z bloków w dzielnicy Ostatni Grosz. Powodem była awantura między matką i synem na tle spożywania alkoholu. W pewnym momencie pijany i pobudzony 45-latek chwycił za leżący na stole nóż i ruszył z nim w kierunku mundurowych. Agresor nie reagował na polecenia policjantów. Został jednak szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy policji. Decyzją sądu podejrzany trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.