Komisariat Policji VI w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło 8 grudnia 2017 roku w salonie jednej z sieci komórkowych przy al. 11 Listopada w Częstochowie. Z ustaleń śledczych wynika, że nieznani sprawcy wykorzystali łatwowierność starszego mężczyzny, który nieświadomy konsekwencji, zawarł umowę na zakup 3 telefonów. Poszukujemy podejrzewaną o to parę oraz świadków zdarzenia.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów z komisariatu VI wynika, że para zaczepiła idącego chodnikiem 79-latka. Mieli nakłonić go do pójścia z nimi do pobliskiego salonu jednej z sieci komórkowych. Wykorzystując łatwowierność i wiek mężczyzny, wprowadzili go w błąd i doprowadzili do podpisania przez niego umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podejrzewani o oszustwo zabrali 3 telefony o łącznej wartości przeszło 3,6 tys. zł i zniknęli bez śladu.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać widoczną na zdjęciu parę lub które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia danych sprawców proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Częstochowie tel. (34) 369 1611 lub z najbliższą jednostką policji - telefony 997, 112.