Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W 2017 roku mieszkańcy Częstochowy i powiatu częstochowskiego skorzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 2125 razy. Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i nieprawidłowego parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęła funkcjonować w województwie śląskim we wrześniu 2016 roku. W całym 2017 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie otrzymali od mieszkańców 2125 zgłoszeń, które w głównej mierze dotyczyły następujących problemów:

- przekraczanie dozwolonej prędkości – 29%

- spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 28%

- nieprawidłowe parkowanie – 17%

- niewłaściwa infrastruktura drogowa – 6%

- pozostałe - 20%

Funkcjonariusze stwierdzili, że 915 zgłoszeń było potwierdzonych, 1200 niepotwierdzonych, 10 zgłoszeń okazały się natomiast żartem lub pomyłką.

 

PRZYPOMINAMY!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową mapy.geoportal.gov.pl. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.